DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Historie fotbalových klubů v Nepomuku

Historie fotbalových klubů v Nepomuku sahá podle dostupných zdrojů až do roku 1920.                    V  tomto roce se zde uskupili 3 bezejmenné jedenáctky. Tyto první týmy byly s největší pravděpodobností průkopníky fotbalu v Nepomuku. Založení prvního fotbalového klubu s názvem SK Nepomuk se datuje až o 10 let později, přičemž se 2. srpna tohoto roku zvolil předseda klubu Otakar Šnejdárk.    df

V době založení SK Nepomuk se část členů rozhodlo, že založí svůj vlastní klub pod názvem SK Olympia. Toto rozhodnutí se konalo v hospodě „NA RŮŽKU“. O 3 měsíce později se klub přejmenoval na SK Slavia Nepomuk. Předsedou klubu byl zvolen Josef Milota . Klub začínal hrát v bílých tričkách a červených trenýrkách.

První zápas se odehrál proti klubu AFK Železná Huť. Po několika měsících do klubu přišli i někteří hráči z SK Nepomuk. Mužstvo sbíralo úspěchy po okolních vsích a přivezlo i několik pohárů.

V roce 1931 začala výstavba nového stadionu SK Nepomuk vedeného Otakarem Šnejdárkem. O rok později 12. června se hřiště otevřelo zápasem a AFK Bohemians, ve kterém SK Nepomuk prohrál 1:6. Zanedlouho se Slavia začlenila do SK Nepomuk, takže měl tým dostatek hráčů. Mužstvo v této době reprezentovali: Valenta, A.Milota, Nesnídal, J.Milota, Kopecký, Kvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň. Valenta, A.Milota, Nesnídal, J.Milota, Kopecký, Kvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň.ValentaKvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň.Valenta, A.Milota, Nesnídal, J.Milota, Kopecký, Kvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň. Valenta, A.Milota, Nesnídal, J.Milota, Kopecký, Kvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň. Valenta, A.Milota, Nesnídal, J.Milota, Kopecký, Kvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň. Valenta, A.Milota, Nesnídal, J.Milota, Kopecký, Kvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň. :6Valenta, A.Milota, Nesnídal, J.Milota, Kopecký, Kvarda, F.Zahradník, V.Řežábek, Meral, Jar.Zahradník, Vacík, Bauer, J.Zahradník, F.Holý a K.Duchoň.

Předválečný rok 1939 byl pro klub mistrovským, kdy zvítězil ve čtvrté třídě před Novou Vsí, Spartou Smíchov, Čechií Plzeň, Chrástem a Spáleném Pořičí.

Za čtyři roky v soutěži se stal SK Nepomuk mistrem, když si uhájil jednobodový náskok před Spartou Mirošov. Následně v šedesátých letech se hrála v Nepomuku 1.A třída. V jednom soutěžním roce se v Nepomuku hrál i Krajský přebor.

Začátkem srpna roku 1967 se uskutečnilo slavnostní otevření nového hřiště. Otevření se uskutečnilo přátelským zápasem mezi Sokolem Nepomuk a Reportéry a herci. Celkové skóre se dostalo k výsledku 5:1 pro Sokol. Branky vstřelili: Schröpfer 2, Boltík, Živný, Míčko. Nepomuk hrál v sestavě: Vlnař, Bouzek, Ochoc, Kolár, Čonka, Viktora J., Živný, Míčko, Schröpfer, Boltík, Musil... ....